Wystawa powstała w ramach projektu Polacy nieprzeciętni , dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Bohaterką wystawy jest Sługa Boża Anna Jenke, urodzona w 1921 roku w Błażowej, koło Rzeszowa. W wieku 7 lat, wraz z rodziną, przeprowadziła się do Jarosławia, gdzie mieszkała już do ostatnich dni życia, poświęcając się Bogu i ludziom. Po ukończeniu szkoły średniej Sióstr Niepokalanek, kształciła się na wyższych studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, uzyskując stopień magistra filologii polskiej. Po 5 latach studiów powróciła do Jarosławia.
W czasie wojny i okupacji, wraz z innymi harcerkami, angażowała się w konspirację, niosąc pomoc jeńcom i rannym. Zapoczątkowała akcję "kromka chleba" dla najbiedniejszych dzieci. Brała również udział w tajnym nauczaniu.
W czasie trwania systemu stalinowskiego wykazała się wielką odwagą w wyznawaniu prawdy i przynależności do Chrystusa i Kościoła. W tym też duchu wychowywała całe rzesze młodych pokoleń, pracując jako polonistka, wychowawca i dyrektor szkół w Jarosławiu.
Swoją pomocą moralną i materialną obejmowała każdego potrzebującego człowieka. Mocą i siłą tej pracy był dla niej Jezus Chrystus. Wprowadzała go w środowisko szkolne i wszędzie, tam gdzie Go wyeliminowano. Zmarła w Jarosławiu pokonana ciężką chorobą nowotworową w 1976 roku.
Bóg, praca, ludzie - to wartości, którym Anna poświęciła całe swoje życie.
Projekt był zrealizowany przez klasy 3a, 3b oraz 5g, Zespołu Szkół Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Koordynatorem projektu była pani mgr Ewy Dziaduś.
W skład grupy projektowej wchodzili:
Małgorzata Szewczyk
Karolina Żelaznowska
Sabina Perykasza
Maciej Sanocki
Anna Gałuszka
Marcelina Gołojuch
Kamila Socha
Joanna Wolańska
Kornelia Kubrak
Krzysztof Flis