W Toruniu swoje osiągnięcia zaprezentowali uczniowie siedmiu szkół:
- Zespół Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu – prezentował osiągnięcia sportowe i artystyczne Haliny Konopackiej (1900-1989), które w czasie projektu sprawdzali też sami w praktyce.
- Uczniowie XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku – przedstawili sylwetkę Krzysztofa Kolbergera (1950–2011), urodzonego w ich mieście aktora i reżysera.
- Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka w Więcborku przygotowało wystawę poświęconą ich patronowi, którego zasługi w niesieniu pomocy nie tylko medycznej są wciąż pamiętane.
- Uczniowie XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Gdyni zaprezentowali Eugeniusza Kwiatkowskiego (1888-1974) jako budowniczego Gdyni, ale także wspaniałego dziadka pani Julity Maciejewicz-Ryś.
- Bohaterem uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy był Marian Rejewski (1905-1980), genialny kryptolog, którego sposób dekryptażu przedstawiono na modelu.
- Zespół z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu podążył tropem Tony Halika (1921-1988), reportażysty, fotografa, pisarza i poszukiwacza przygód, którego egzotyczne zbiory stały się podstawą Muzeum Podróżników w Toruniu.
- Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Toruniu przybliżyli losy urodzonego w Chicago Waldemara Szwieca (1915-1943), poszukując śladów jego krótkiego życia w archiwum i publikacjach prasowych.
W przerwie wystąpił zespół Time Thieves i Michał Kamiński.