Karykatury
Jego kariera rysownika nie ograniczała się jedynie do komiksów i ilustracji zajmował się również szeroko pojętą karykaturą. Pierwszą swoją karykaturę opublikował on na ramach czasopisma "Stańczyk". Tworzył również karykatury portretowe, głownie artystów, aktorów i literatów. Za swoje karykatury otrzymał m. in. prestiżową nagrodę Złotej Szpilki czy też IV nagrodę na Międzynarodowym Salonie Karykatury w 1964 roku w Montrealu.
100 żartów rysunkowych
Pierwsza książka Zbigniewa Lengrena wydana w 1956 roku przez wydawnictwo Wydawnictwo Artystyczno-Graficzne (WAG). Jest to zbiór zawierający humorystyczne, żartobliwe oraz satyryczne rysunki i grafiki. Została posegregowana na 10 działów tematycznych przez Kazimierza Rudzkiego. Działy to między innymi : życie rodzinne, dawne czasy, sport czy dowcipy bez piątej klepki. Dzieło zostało przetłumaczone na język angielski.
Napisał również „Księgą Humorową" zadedykowaną przez niego swojej córce Katarzynie oraz wnuczką Klarze i Marii. Opisuje w nim świat najlepiej przez niego znany mianowicie świat żartu rysunkowego i humorystycznych ilustracji.