Autorzy wystawy - uczniowie

Twórcami wystawy są uczniowie z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego:

  • Karolina Barylak, klasa 1a – finalistka przedmiotowego konkursu historycznego; laureatka konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1764-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”. Zdobywczyni 1. miejsca w Pucharze Europy w karate; 2. miejsca w Pucharze Polski w karate; 3. miejsca na Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin; brała udział w Mistrzostwach Świata w karate; wielokrotnie stawała na podium w zawodach z karate na szczeblu ogólnopolskim
  • Norbert Brzyski, klasa 1a – wielokrotny laureat konkursu „Archimedes”, uczestnik konkursu kuratoryjnego z historii. Brał udział w Przeglądzie Wojewódzkim Jasełek, organizator  konkursu plastycznego w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie.
  • Kajetan Kosior, klasa 1a – uczestnik konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, brał udział w konkursie „Archimedes” oraz w szkolnym konkursie o Henryku Sienkiewiczu. Wielokrotny laureat konkursów gry na trąbce, brał udział w Przeglądzie Wojewódzkim wraz z grupą teatralną „Maskara”.
  • Hubert Łaniosz, klasa 2a – brał udział w konkursach literackich w kategorii twórczość własna oraz zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Turnieju Literackiego „Misja-książka! Top50”
  • Julia Łuc, klasa 2a – uczestniczka konkursu literackiego, zakwalifikowana do II etapu Ogólnopolskiego Turnieju Literackiego „Misja - książka! Top50”. Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Baden Baden.
  • Gabriela Mroczka, klasa 3p – brała udział w licznych konkursach, w tym: konkursie fotograficznym „Piękno Powiatu Jarosławskiego 2016”, w półfinale XIII Regionalnej Olimpiady wiedzy o Wielkich Polakach 2012/2013 (Olimpiada o Słudze Bożym księdzu Franciszku Blachnickim), w II etapie Olimpiady Historycznej, w II etapie konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uzyskała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym, zajęła III miejsce w III Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu Jarosławskiego, zajęła I miejsca w powiatowym konkursie historycznym „Golgota Wschodu. Losy Polaków na nieludzkiej ziemi”; zajęła VIII miejsca w półfinale XIV Regionalnej Olimpiady wiedzy o Wielkich Polakach 2013/2014 (Olimpiada o świętym Janie z Dukli).  Wygłosiła prelekcję w Stowarzyszeniu Miłośników Jarosławia – Wspomnienie o pułkowniku Wojciechu Szczepańskim ps. „Julian”.
  • Wiktor Pasternak, klasa 2a – autor rysunków architektonicznych prezentowanych na wystawie w galerii w Lublinie oraz w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Brał udział i zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Turnieju Literackiego „Misja-książka! Top50”.
  • Aleksandra Stępień, klasa 3j – uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym w Olimpiadzie Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów (komiks po angielsku), certyfikat FCE z języka angielskiego na poziomie B2. Prowadzi własny kanał na YouTube – Artistiko.

Opiekunowie

Grupa uczniowska pracuje pod kierunkiem mgr Marzeny Martynowicz – nauczycielki języka polskiego oraz mgr Gabrieli Dudy - nauczycielki historii, przy życzliwym i aktywnym wsparciu Dyrektor mgr Renaty Tomaka-Pasternak, która zajęła się także weryfikacją angielskiej wersji wystawy.