Działalność społeczna

Po Pacyfiacji Zamojszczyzny zabrawszy część pasieki z Płoskiego wyjechał do Lublina i zaangażował sie do pracy w Lubelskiej Izbie Rolniczej jak i w WZP. Zabiegi o uzyskanie pozwolenia na realizacje projektu kończą sie pomyślnie i w październiku tegoż to roku inż. Tadeusz Wawryn otrzymuje nominacje na dyrektora nowej szkoły.

Cechą charakterystyczną Tadeusz Wawryna był natychmiastowe popieranie wszelkich inicjatyw nauczycielskich, mająych na względzie rozwój Technikum, umacniania jego pozycji i autorytetu wśrodowisku oraz dobro uczącej się młodzierzy.

Kierowanie szkołą i całym procesem dydaktyczno-wychowawczym nie przeszkadzało Dyrektorowi w bardzo szeroko pojętej pracy społecznej. Do roku 1946 pełnił funkcję kierownika Zakładu Hodowli Pszczół w Instytucie Pszczelarskim w Lublinie. Po reaktywowaniu związku w roku 1957 włączył sie do prac w Zarządach Wojewódzkim i Centralny, pełnioąć w nich różne odpowiedzialne funkcje. Był radnym gromadzkim, powiatowym, przewodniczył Komisji Kultury i Oświaty w PRN w Bychawie, pracował w KOmisji Wychowania Fizycznego i Sportu, wykładał na kursach pszczelarskich, pisał artykuły do prasy specjalistycznej, opracował podręczniki i skrypty do nauki pszczelarstwa.