Medale

W 2009 roku z okazji 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej Skarbnica Narodowa stworzyła kolekcję medali  "Polacy w II Wojnie Światowej” według projektu Andrzeja i Roussany Nowakowskich. Jednym z medali jest „OBRONA KĘPY OKSYWSKIEJ - PŁK STANISŁAW DĄBEK”. Medale są w dwóch wersjach, pierwsza została wybita w czystym srebrze, próba 999/1000 a druga została wykonana z mosiądzu i jest platerowana 24-karatowym złotem. Średnica medali to 40 mm. Wybite zostały w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym. 

W 1989 roku Mennica Państwowa wprowadziła do obiegu medal wybity w tombaku przedstawiający pułkownika Dąbka oraz Lądową Obronę Wybrzeża. Został on wykonany według projektu pana Zbigniewa Kotyłło, w dwóch wersjach: patynowany oraz srebrzony i oksydowany. Emitentem było Towarzystwo Wiedzy Obronnej.  Medal wyemitowano w ramach serii „Wybitni wodzowie i dowódcy w historii oręża polskiego” (średnica - 70 mm).

Awers - Pośrodku na gładkiej powierzchni popiersie pułkownika Wojska Polskiego w mundurze z Krzyżem Orderu Virtuti Militari i Krzyżem Walecznych. W otoku napis na dole: PUŁKOWNIK STANISŁAW DĄBEK, u góry data: 28·III·1892 - 19·IX·1939.

Rewers - Pośrodku w wewnętrznym kole średnicy 45 mm grupa żołnierzy polskich atakowanych z lądu, morza i powietrza w walce na Kępie Oksywskiej. Poniżej poziomo data 1989 rozdzielona emblematem TWO (Towarzystwo Wiedzy Obronnej). W otoku napis u góry: LĄDOWA OBRONA WYBRZEŻA, na dole: 1-19 WRZEŚNIA 1939.